Nadeszła pora na pierwsze obszerniejsze zestawienie najciekawszych darmowych szablonów pod WordPressa w 2012 roku. A co w nim?

 

Wszystkiego po trochu. Trochę minimalizmu, coś dla osób rozglądających się za szablonami galerii (portfolio), ale i osoby polujące na templatki z kategorii responsive web design oraz fani motywów w stylu Tumblra czy Pinteresta też znajdą coś dla siebie.

Pocieszające jest to, że w poniższym zbiorze znalazło się kilka tworów dorównujących poziomem, a niekiedy nawet przerastających jakością wykonania twory płatne za, które trzeba słono płacić, a, które pojawiają się w ofertach coraz większej ilości nowych małych biznesów templatkowych.

 

Best WordPress theme

free-responsive-wordpress-theme

Bardzo, ale to bardzo przyzwoity szablon na bloga, na którym będą prezentowane zwięzłe treści w postaci cytatów, filmików i zdjęć oraz tradycyjne artykuły. Dodatkowym atutem szablonu jest to, że pomyślany został pod kątem ekranów różnych urządzeń z dostępem do Internetu.

Więcej informacji

Spectrum Magazine Theme

free WordPress theme

Theme kojarzy się mocno z jednym z płatnych flagowych szablonów załogi Theme Junkie. Spectrum jest motywem magazynowym przyjaznym przeglądarkom na iPadach i iPhoneach.

Więcej informacji

Accentbox WordPress theme

 accentbox-free-wordpress-theme

Ciekawy szablon do WordPressa udostępniony dzięki uprzejmości MyThemeShop dopasowuje się do ekranów różnych urządzeń z dostępem do sieci Internet. Charakteryzuje się między innymi fajnym akcentem w tle.

Więcej informacji

Launch WordPress theme

Launch-szablon-na-blog

Szablon na bloga, którego autorem jest Orman Clark. Motyw nawiązuje funkcjonalnością i układem do szablonów z kategorii Tumblr-Like, a graficznie przypomina inny popularny i płatny twór tego samego autora o nazwie Premium Pixels.

Nie ma co ukrywać tego, że profesjonalna jakość tego darmowego szablonu do WordPressa ma za zadanie ściągnąć uwagę osób poszukujących darmowych skórek na odpłatną ofertę załogi ThemeZilla.

Więcej informacji

Unique responsive WordPress theme

Unique-Responsive-WordPress-theme

Kolejny ciekawie rozwiązany szablon marki Dessign. Trzeba przyznać, że załoga Dessign konsekwentnie realizuje swój zamysł na twory, które charakteryzuje minimalizm, prostota i magazynowy look. Można powiedzieć, że dzieła od Dessign krążą wokoło mody, designu i galerii portfolio.

Więcej informacji

Briefcase WordPress theme

darmowy-szablon-do-wordpressa-briefcase

Briefcase WordPress theme to estetyczny szablon portfolio zawierający stosowną zakładkę umożliwiającą blogowanie. Motyw występuje w wersji darmowej i odpłatnej. Zawiera czarujący Drop Down Panel w topie strony.

Więcej informacji

Bello WordPress theme

bello-free-wordpress-theme

Bello WordPress theme to atrakcyjny wizualnie szablon blogowy udostępniony za darmo z inicjatywy autorów serwisu WeGraphic.

Więcej informacji

FTF WordPress Theme

free-ftf_wordpress_theme

Funkcjonalny, rozbudowany i wartościowy szablon do WordPressa. Szczyci się ciekawym panelem opcji administracyjnych. W warstwie prezentacyjnej najbardziej imponujący jest rotator i jego różne warianty ustawień. Poza tym w szablonie uwzględniono zakładki: portfolio i kontakt.

FTF theme to jeden z tych szablonów, na które patrząc nie wierzy się, że zostały udostępnione bezpłatnie.

Więcej informacji

Base WordPress theme

base-darmowy-wordpress-theme

Base WordPress theme to szkielet oparty na fundamentach szablonu Basic. Ten udostępniony przez szacowną stronę Webdesignerwall motyw ma za zadanie przyspieszyć pracę nad własnymi skórkami.

 Więcej informacji

Meeta free WordPress theme

meeta-free-wordpress-theme

Meeta WordPress Theme to darmowy szablon blogowy udostępniony przez dobrze znaną załogę WPZoom. Skórka oparta jest na autorskim frameworku, z którym WPZoom debiutowało znowuż nie tak dawno. Szablon dopasowuje się do ekranów tabletów i smartfonów. Udostępniony został po to, by pokazać możliwości płynące z frameworka. Załoga liczy także na to, że udostępniając darmowy szablon do WordPressa dotrze do społeczności tego systemu, która będzie zgłaszać ewentualne błędy i oczekiwania odnośnie frameworka na którym bazują szablony marki WP ZOOM.

Więcej informacji

Frank WordPress Theme

Frank WordPress theme (free)
Niezwykle ciekawy projekt, który znajduje się jeszcze w fazie rozwoju. Frank WordPress theme to szablon minimalistyczny, opierający się na dobrej typografii. Autor szablonu za sprawę priorytetową postawił sobie szybkość ładowania się motywu, dostosowanie go do ekranów urządzeń mobilnych.

Frank WordPress theme wyposażony jest także w ciekawe opcje ustawień strony głównej w panelu administracyjnym WordPressa. Warto obserwować dalsze etapy prac nad Frankiem. Ten okaz jest cenny.

Więcej informacji

Hikkoshi WordPress theme

szablon na blog

Konkretny, interesujący twór, który warto wcielić w życie w warstwie prezentacyjnej własnej strony internetowej opartej o silnik WordPressa. Dobrze przemyślany szablon, ciekawa typografia, bardzo dobra strona artykułu (posta).

Więcej informacji

Creativity WordPress theme

creativity-wordpress-template-for-free

Creativity WordPress theme to przykładowy z kilku darmowych szablonów udostępnionych za pośrednictwem serwisu Bodegazine. Pomyślany pod kątem przeglądania strony internetowej na smartfonach i tabletach.

Więcej informacji

Nova WordPress theme

darmowy szablon WordPress

Szablon biznesowy (korporacyjny) z wbudowanym panelem opcji. Pomyślano tutaj o obsłudze formatów postów, przygotowano shortcodes. Szablon zawiera zakładkę z portfolio prac i porządną podstronę „kontakt”.

Więcej informacji

Video Stream WordPress theme

szablon na video blog

Motyw jakiego użycie można uwzględniać nosząc się z zamiarem prowadzenia bloga z filmikami video w oparciu o WordPressa. Pochodzi ze źródła do jakiego nie linkowaliśmy wcześniej.

Więcej informacji

rtPanel WordPress theme framework

free wordpress framework rtPanel (Thesis-Like)

 

Poszerzający grono entuzjastów darmowy framework jest tworem przygotowanym przez załogę rtCamp. Starczy zerknąć na powyższy zrzut ekranu, żeby stwierdzić, że wyglądem przybliżony jest do sławetnego Thesis Theme.

Więcej informacji

iPhoto WordPress theme

pinterest like wordpress theme

Darmowy szablon do WordPressa zainspirowany wyglądem głośnego serwisu społecznościowego Pinterest.

Więcej informacji

Yaminth WordPress theme

szablon na blog

Ascetyczna skórka do WordPressa cechuje się wysoką dbałością o wszystkie detale jakie wyświetlają się na ekranie. Darmowy, dobrze przemyślany szablon o dość bogatej ofercie funkcjonalnej.

Więcej informacji

Stumblr WordPress Theme

stumblr_free-wordpress-skin

Szablon dla osób, które korzystają z WordPressa w celu sporządzania zwięzłych wpisów, na które składają się fotografie, filmiki video, cytaty. Motyw nawiązuje do stylistyki graficznej wykreowanej przez autorów szablonów dla użytkowników platformy blogowej Tumblr.

Więcej informacji

Photum WordPress theme

photum-free-wordpress-theme

Photum to przyzwoity szablon do WordPressa, który w zamyśle służyć ma użytkownikom do zaprezentowania galerii fotografii, prac graficznych.

Więcej informacji

Gridly WordPress theme

gridly-free-wordpress-theme

Zbierająca pochlebne opinie, popularna skórka dla WordPressa, którą można brać pod uwagę myśląc o szablonach jakie mają sprostać frazie: responsive design.

Więcej informacji

Pronto WordPress Theme

free portfolio wordpress theme

Szablon portfolio, który wizualnie wpisuje się w kanon motywów Pinterest-Like.

Więcej informacji

WPTuts WordPress Theme

wptuts-free-wordpress-theme

Skórka do WordPressa zainspirowana wyglądem rodziny stron Tuts+.

Więcej informacji

Origin WordPress Theme

origin-free-wordpress-theme

Jeden z trzech (jak do tej pory) szablonów do WordPressa oddanych światu przez crew AlienWP. Cechą wspólną wszystkich udostępnionych za darmo motywów jest minimalizm.

Więcej informacji

Lucas WordPress Theme

lucas-free-wordpress-theme

Przyzwoity szablon magazynowy, za który można zapłacić ćwierknięciem na Twitterze.

Więcej informacji

Oxygen WordPress Theme

free wordpress template oxygen

 

Profesjonalny, łaskawy dla przeglądarek urządzeń mobilnych w dodatku wpisujący się w kanon minimalizmu theme magazynowy.

Więcej informacji

Danko WordPress Theme

danko WordPress theme (free)

Szablon wyprofilowany pod stronę internetową działalności charytatywnej.

Więcej informacji

High Art WordPress Theme

high-art-wordpress-theme-free-version

Motyw dla artystów. Twór specyficzny, znacznie okrojony w wersji bezpłatnej.

Więcej informacji

My Life WordPress Theme

My-Life-WordPress-Theme

Szablon blogowy charakteryzujący się porządną typografią. Nic dodać nic ująć.

Więcej informacji

Grid style WordPress Theme

WordPress theme grid style

Oszczędny w elementy graficzne WordPress theme nadaje się głównie do sporządzania zwięzłych notek tekstowych. Coś dla tych co posty opierają głównie na zamieszczanych fotografiach.

Więcej informacji

Esquire WordPress theme

esquire-wordpress-theme

Bardzo ciekawy WordPress theme, którego używają też blogerzy Tumblra. Wyróżniają go dwie rzeczy: typografia i ramki, w których zamieszczane są fotografie.

Więcej informacji

 Folly WordPress theme

biznesowy portfolio wordpress theme

Folly WordPress theme jest szablonem personalnym. Zawiera cztery pozycje menu:  About, Portfolio, Blog i Contact.

Więcej informacji

Black and White WordPress theme

WordPress free template

Pomimo tego, że szablon Black&White na zrzucie ekranowym prezentuje się dość skromnie warto przyjrzeć się demo i zastanowić się nad wykorzystaniem tego motywu do WordPressa decydując się na utworzenie galerii fotografii w oparciu o WP. Jest to jeden z najciekawiej rozwiązanych szablonów portfolio w tym zestawieniu darmowych skórek do WordPressa.

Więcej informacji

Ascetia WordPress theme

ascetia-free-WordPress-Theme

Piękny szablon, który można polecić użytkownikom WordPressa, którzy uwielbiają minimalizm. Ascetica WP theme powstała z myślą o użytkownikach, którzy z internetu korzystają na urządzeniach stacjonarnych i mobilnych. Skórka ma wbudowany podstawowy panel opcji administracyjnych.

Więcej informacji

Esplanade Free WordPress Theme

free-wordpress-template-esplanade

Przyzwoity szablon na blog, niewielki magazyn internetowy dedykowany tym twórcom stron w oparciu o silnik WordPressa, którzy lubią stonowaną kolorystykę.

Więcej informacji

Responsive WordPress theme

Responsive-WordPress-Theme

Jak sama nazwa wskazuje szablon został pomyślany w taki sposób, by zawartość wyświetlała się poprawnie na komputerach stacjonarnych, na ekranach iPadów i smartfonów. Szablon oferuje bogatą ilość przydatnych funkcji. Wymaga jednak wizualnego dostosowania go do własnych potrzeb.

Więcej informacji

Origin Responsive Magazine WordPress Theme

origin-wordpress-theme

WordPress theme z kategorii szablonów newsowych. Występuje w wersji darmowej (mocno okrojonej) i płatnej. Wyświetla się poprawnie w przeglądarkach urządzeń mobilnych.

Więcej informacji

Sundance WordPress theme

 

free-wordpress-template

Przystępny video theme o dość nietypowej kolorystyce tła został pomyślany pod kątem urządzeń przenośnych.

Więcej informacji

Euclides WordPress theme

euclides-wordpress-theme

Euclides WordPress theme powstał z myślą o twórcach stron z tutorialami. Szablon nie jest nowością, wyposażony został w elementy contentu charakterystyczne dla tak wyprofilowanych stron www.

Więcej informacji

Bunker WordPress theme

bunker-WordPress-skin

Bunker to szablon magazynowy, który zbiera wiele pochlebnych opinii w środowisku zainteresowanym darmowymi templatkami do WordPressa.

Więcej informacji

The Columnist WordPress theme

The-Columnist-WordPress-theme

Szablon The Columnist pochodzi z maja 2010 roku. W zestawieniu znalazł się dlatego, że jest motywem stylowym i ma w sobie coś interesującego. Nadaje się na niewielką gazetkę, zina, czasopismo internetowe.

Więcej informacji

Pears WordPress theme

open-source-wordpress-theme

Specyficzny szablon, który umożliwia pokazywanie skillsów, sporządzanie notatek składających się z kodu html, css.

Więcej informacji

Simplemarket WordPress theme

wordpress-freebies templates

Simplemarket to html5 responsive theme, za którym przemawia głównie prostota. Po odpowiedniej edycji szablon nabiera bardzo przyzwoitych cech.

Więcej informacji